Jednotka povolána k požáru hospodářského stavení v obci Jasinov. Při příjezdu již na místě události zasahovala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů. Tato měla vytvořeno hadicové vedení složené z dopravního i útočného vedeni z hydrantu obecního vodovodu a prováděla základní hasební práce pomocí dvou proudů "C". Naše jednotka provedla po dohodě s velitelem místní jednotky prodloužení dopravního vedení, vložení adaptéru na smáčedlo a umístění ještě jednoho rozdělovače ve dvoře stavení kam byly přesunuty i útočné proudy. Průzkumem vyloučena přítomnost osob v objektu, zkontrolováno odpojení el. proudu a případný výskyt tlakových lahví. Vzhledem k silnému zakouření v prostoru půdy, kde se požár nacházel byla nasazena skupina hasičů v dýchací technice, která se za pomocí nastavovacích žebříků dostala až k místu ohniska požáru. Zde s ženijním nářadím a postupným průběžným hašením likvidovali a rozebírali požářiště. Bylo použito přetlakové ventilace k odvětrávání. Vzhledem k tomu, že požár probíhal v nočních hodinách bylo celé místo nasvětleno osvětlovacím stožárem a přenosnými světlomety s použitím elektrocentrály. Po dohodě s velitelem zásahu se za pomocí motorové pily a nastavovacích žebříků provádělo rozebrání části střechy k lepší možnosti vyklizení půdy. V místě vyklizeného materiálu nasazen proud "D" k dohašovaní. Po skončení místo požáru předáno místní jednotce a odjezd na základnu.
Technika: CAS 24 T 815, CAS 32 T 815, DA Iveco, elektrocentrála, přetlakový ventilátor
Účast: Bohatec Pavel, Heger Přemysl, Dokoupil Martin, Jeřábek Lukáš, Sedlák Josef, Prudký Miroslav, Toman Petr, Loukota Roman, Musil Vladimír a Michal, Škranc Robert, Škrabal Jiří a Karel, Jakeš Roman, Bednář Jindřich, Měšťan Roman, Konůpka Antonín
Jednotky: JSDH Jasinov, JSDH Letovice, PS Kunštát, PS Boskovice