Jednotka povolána k požáru komína – Letovice. Na místě majitel. Při příjezdu na místo zpozorovány 2m plameny z komínu RD. Průzkumem zjištěno, že se jedná o požár sazí v komíně. Provedeno uzavření kotle a klapky do komínu, hašení komínového tělesa pomocí PHP CO2 – neefektivní. Po příjezdu HS Boskovice bylo domluveno, že komínové těleso prosypeme štěrkem, aby došlo ke sražení hořících sazí. JSDH Letovice pomocí nastavovací žebříku výstup na střechu domu a prosypání komínu. Dva členové v DT ve sklepě domu provedli vybírání sazí do nádob. Společně s HS Boskovice provedeno dohašení pomocí práškového PHP a vyčištění komínu kominickou štětkou. Nasazena přetlaková ventilace pro odvětrání zakouřených sklepních prostor. Kontrola domu a komínu pomocí termokamery – negativní. Majitel poučen, balení materiálu a po domluvě s VZ HS Boskovice obě jednotky návrat na základnu.
Technika: CAS 24 T 815, CAS 32 T 815
Účast: Leinveber Roman, Heger Přemysl, Halata Zbyněk, Jeřábek Lukáš, Musil Michal, Stria Martin, Prudký Miroslav, Dokoupil Martin, Jakeš Roman, Konůpka Antonín
Jednotky: JSDH Letovice, HS Boskovice